Telegrami, čestitke i zahvale

Član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović uputio telegram saučešća novom kralju Saudijske Arabije Selmanu bin Abdul Aziz al Saudu povodom smrti kralja Saudijske Arabije i čuvara dva časna harema kralja Abdullaha bin Abdul Aziza al Sauda:

23.1.2015

Vaše Visočanstvo, moj brate Selmane, Sa velikom tugom primili smo vijest o preseljenju na bolji svijet čuvara dva časna harema, kralja Abdullaha bin Abdul Aziza al Sauda.
Molimo Allaha uzvišenog da ga nastani u najljepšim predjelima dženneta, a Vama, kraljevskoj porodici, Vladi i narodu Saudijske Arabije podari sabur.

Kralj Abdullah je bio veliki državnik koji je mudro vodio Kraljevinu Saudijsku Arabiju u teškom vremenu, punom izazova, imajući uvijek na umu interese svog saudijskog naroda, kao i muslimana širom svijeta.

Bosna i Hercegovina je izgubila iskrenog prijatelja, ali će pamtiti svo dobro koje je kralj Abdullah učinio za njene građane.

Vaše Visočanstvo, Vama, kraljevskoj porodici, Vladi i narodu Saudijske Arabije izražavam najiskrenije saučešće.