Predsjedatelj Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović, u povodu završetka mandata policijske misije EU u BiH, primio u oproštajni posjet šefa misije Stefana Fellera
Dokument objavljen: 25.6.2012

Predsjedatelj Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović zahvalio je gospodinu Felleru za sve što je EUPM u posljednjih deset godina uradio za BiH. Naglasio je da je, nakon višegodišnje asistencije EUPM-a, zajednica koja sprovodi zakone u BiH puno osposobljenija za svoj posao.

Povjerenik Feller je istaknuo da je BiH napravila pomak od misije UN-a u BiH do misije upravljanja civilnim krizama, te konačno do procesa ispunjavanja prijave za članstvo u EU.

“Odlazimo iz BiH uvjereni da smo ostvarili ciljeve i želimo puno uspjeha našim dugogodišnjim partnerima i prijateljima u njihovim budućim aktivnostima”, rekao je gospodin Feller. 

Na kraju ovog srdačnog i prijateljskog razgovora, predsjedatelj Izetbegović se interesirao za mogućnosti nastavka suradnje sa EU u području sigurnosti. Posebice je naglašena potreba za ubrzanjem integracijskog procesa EU, kad je riječ o našoj zemlji.

Foto galerija

 
mapa sajta Predsjedništvo Bosne i Hercegovine, 2013.