„Upućujem vam iskrene čestitke povodom krsne slave Vojske Republike Srpske i Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka Oružanih snaga BiH, uz želju da svaki naredni Vidovdan dočekujemo u miru, slobodi, stabilnosti i napretku Republike Srpske.

Vidovdan je veliki srpski praznik i zavjetni dan u
kojem se prepliću historija, vjera i običaji, simbolizirajući sabornost,
istrajnost i privrženost vrijednostima koje su oblikovale naš narod.
To je prilika da se s dubokim poštovanjem prisjetimo
hrabrih pripadnika Vojske Republike Srpske koji su svoje živote ugradili u
odbranu Republike Srpske, kao i da izrazimo trajnu zahvalnost svim ratnim
vojnim invalidima i porodicama poginulih boraca.
Vojska Republike Srpske ostavila je neizbrisiv trag u
odbrani Republike Srpske i srpskog naroda, a njenu slavnu tradiciju, identitet
i vrijednosti s ponosom baštini i čuva Treći pješadijski (Republika Srpska) puk
Oružanih snaga BiH.
Njihova žrtva trajno nas obavezuje da čuvamo sjećanje
na heroje, te odgovorno radimo na očuvanju i jačanju Republike Srpske za buduće
generacije.
Želim vam srećnu krsnu slavu i mnogo uspjeha u daljnjem
radu“.